Kupa Tedavisi (hacamat)

Kupa Tedavisi (hacamat)

Kupa tedavisi (hacamat), çeşitli boyutlardaki kupaların terapide kullanıldığı bir doğal tedavi yöntemini ifade eder.

Kupa tedavisi (hacamat), tıbbi maddeleri içermeyen geleneksel tedavi yöntemlerinden biridir ancak yine de birçok hastalık veya şikayete karşı mücadelede faydalı bir silah olarak hizmet etmektedir. Doğru uygulandığında, yöntem zararsızdır ve olumsuz yan etkilere neden olmaz. Sonuçlar genellikle hızlı ve etkileyicidir çünkü vücut uygun bir saatte kupa tedavisine saatlerce tepki verir.Kupa tedavisinin (hacamatın) amacı, organizmanın kendi kendini iyileştirme güçlerini güçlendirmek veya harekete geçirmektir. Kupa tedavisi, doğanın hastalığa karşı koymak için vücuda sağladığı seçenekleri uyarır ve destekler.

Kupa tedavisinin (hacamatın) asıl etkisi, rahatsızlık veren vücut fonksiyonlarının düzenlenmesi ve ayrıca ağrı ve krampların hafifletilmesi, kan dolaşımında iyileşme ve enflamasyonunönlenmesidir.Vücut işlevlerini düzenleme süreci, çoğunlukla odak bozukluğu ya da organizmanın doğal süreçlerini engelleyen ve hastalığa yol açan aşırı miktarda kimyasal ilaç tüketiminden kaynaklanan tıkanıklıkları ortadan kaldırır. Engelleme, engellenmiş düzenlemeleri ortadan kaldırarak, gerçek bir bozukluğun yerini belirten ek şikâyetler ortaya çıkarmaktadır.

Dolaşımı uyararak, kupa tedavisi ile kan damarlarını genişletmeyi amaçlar. Kupa tedavisi bölgelerindeki kan akışının arttırılması, metabolizmayı güçlendirir ve ağrı ve kramplara neden olan maddelerin daha hızlı yok edilmesine izin verir.