Dr. Sinan Akkurt'un Yayınlanmış Kitapları

Kısa Açıklama

Biorezonans

Sağlık İçin Önemli Olana İlk Titreşimi Başlatabilmektir.

Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan, dünyada 50 yıldır önemli tamamlayıcı tıp yöntemleri arasında kabul gören biorezonansla ilgili ilk kapsamlı Türkçe kaynak Dr. Sinan Akkurt tarafından yayımlandı. Biorezonans kitabı, metodun onlarca hastalığa sunduğu tedavi yaklaşımları ile Dr. Akkurt’un yüzlerce vakada edindiği deneyimleri hasta ve doktorların istifadesine sunuyor. Kitabın “40 adımda sağlıklı bir beden”, nefes terapisi, psikolojik kinezyoloji, bach çiçekleri, doruk performans gibi bölümlerinde ilk kez duyanları şaşırtacak pratik bilgiler ve ipuçları yer alıyor.

Kitap, kanserden alerjiye, migrenden fıtığa 400’ü aşkın hastalık üzerinde kanıtlanmış başarısıyla pek çok ülkede doktorlar tarafından uygulanan, modern tıp ile tamamlayıcı tıp arasında bütünleştirici köprü kuran biorezonans ve titreşim tıbbı hakkında merak edilenleri, yalın ve kolay anlaşılır bir dille anlatıyor.

Kitaba ulaşabileceğiniz linkler.

Dr. Akkurt, Biorezonans kitabında evrensel enerji okyanusunda her şeyin frekanslar yayarak birbiri ile sürekli bir titreşim ve uyum halinde olduğunu, zaman içinde türlü nedenlerden dolayı oluşan titreşim bozukluklarının hastalıklara neden olduğunu anlatarak bir farkındalık yaratmaya, okurlarına yeni bir bakış açısı da kazandırmaya çalışıyor. Dr. Akkurt ayrıca Einstein’dan evrensel enerji yasasına, çekim yasasından kuantum fiziğine, tüm bilimlerin temelini oluşturan bu konuların insan ve sağlığı ile bağlantısına dikkat çekiyor.
İşte insanların yaşam kalitelerini artıracak öneriler de içeren kitaptan dikkat çeken bazı başlıklar:
1. Kanser bardağı taşıran damladır. Biorezonans desteğiyle genetik ve çevresel faktörlerle dolan o bardağı boşaltma gücüne sahipsiniz.
2. Çözümlenmemiş iç çatışmalar kanserin duygusal temelini oluşturur.
3. Üç aylık bir bebek için düşen emziğini alamamak bir travmadır.
4. Fazla kilo ve obezite sorunu olan kişilerin çoğunlukla ciddi gıda intoleransları vardır.
5. Her şey düşüncede başlar. Zihninizden ve kalbinizden geçenler vücut sağlığınızı da, geleceğinizi de etkileme gücüne sahiptir. Olumlu düşünmeyi öğrenin.
6. Vücudunuz doğal besinlere göre ayarlanmıştır. Doğal olmayan ürünler hücrenin işleyişini bozar.
7. İnek sütü inekler içindir. Anne sütü alerji yapmaz, çünkü tam olarak bizim bedenimiz için uygun bir besindir. Keçi sütü, anne sütüne en yakın maddelerden biridir.
8. Migren hastalarımın çoğunda ağır bir bakteri ve alerji yükü var.
9. Hastalıklar kaderinmiş gibi davranma. Onlar seni yönetmesin, sen onları yönet.
10. Amaç bazen mucize yaratmak değil, hastayı yaşamını rahatça sürdürebilir duruma getirmektir.
11. İyileşeceğine gerçekten inanan ve bunu yaşayan insan iyileşir.
12. Polen alerjisi olanın rahatsızlığının nedeni buğday intoleransı çıkabiliyor.
13. Hasta muayene ediliyor, gerekirse tetkikleri yapılıyor, ilaçları yazılıyor, evine gönderiliyor. Bu, bir makine düzeni.

Biorezonans & Enerji Tıbbında Tedavi Sistematiği

Avusturalya’da enerji tıbbı alanında eğitmenlik yapan Marcia Pitman ve Louise Porter’in yazdığı “Biorezonans ve Enerji Tıbbında Tedavi Sistematiği” kitabı Prof.Dr. Yasemin Akçay ve Dr. Sinan Akkurt tarafından Türkçe’ye çevrildi. Celsus Kitabevi’nden yayınlanan 320 sayfalık kitap, sağlık profesyonellerine hitap ediyor. Biorezonans ve enerji tıbbında test ve tedavi sistematiğini ayrıntılı biçimde ele alan kitap, bu alanda bilimsel kaynak eksikliğini gidermeye katkı sunuyor. Çeviri Editörleri Prof.Dr. Yasemin Akçay ve Dr. Sinan Akkurt, kitabın çevirisinden önce, hem meslektaşları hem de tıp çalışanları için güvenilir bir referans kaynak sunmak üzere uzunca bir dönem biorezonans konusunda ciddi bir literatür taraması yaptı, kitapları inceledi ve elemeden geçirdi. Ortaya çıkan eser, daha çok hastanın biorezonans tedavi yöntemlerinden yararlanarak şifa bulması için kapsamlı bir rehber olacak.

Kitaba ulaşabileceğiniz linkler.